Jsme tu pro vás od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin:
info@explika.cz
 • Čeština
 • English
 • Deutsch
 • Italiano
 • Slovenčina
 • Polski

Makedonština

Naše agentura poskytuje překlady a další jazykové služby v desítkách jazyků a Makedonština je jedním z nich. Ale pozor! Není překlad jako překlad. Jednotlivé varianty produktů, které nabízíme, jsou střiženy tak, aby vyhovovaly nejrůznějším potřebám – ať už jde o kreativní korekturu či soudně ověřený překlad. Pokud vás zajímá, jaké produkty nabízíme, nebo si nejste jisti, jaká varianta by pro vás byla nejlepší, proklikejte se naším přehledným formulářem níže a rovnou odešlete nezávaznou poptávku.

Jazyková kombinace:

swap

Produkt:

Popis produktu

Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, a následná standardní kontrola kvality.
Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, korektura druhým překladatelem se stejnou kvalifikací a následná standardní kontrola kvality.
Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, následná standardní kontrola kvality a úřední ověření soudním tlumočníkem.
Kreativní překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka, odborníkem na reálie cílové kultury a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, následná standardní kontrola kvality a jednojazyčná předtisková korektura.
Srovnávací korektura profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, a následná standardní kontrola kvality.
Korektura jazykovým specialistou, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s texty z příslušného oboru.
Ústní překlad umožňující komunikaci mezi lidmi, kteří nehovoří společným jazykem.

Příklad použití

Náš nejprodávanější produkt určený pro většinu běžných použití: interní předpisy, smlouvy, dokumentace k výběrovým řízením, technické manuály, bezpečnostní listy.
V rámci tohoto produktu překládáme materiály určené pro komunikaci s klienty, ať už jde o produktové informace, marketingové texty či firemní prezentace, dále webové stránky a dokumenty určené k tisku.
Jedná se o překlady dokumentů potřebných k úředním úkonům v cizojazyčném prostředí, ať už jde o rodné listy, univerzitní diplomy, povolení, licence, certifikáty či smlouvy.
V rámci tohoto produktu se lokalizují webové stránky či mobilní aplikace a překládají materiály určené pro komunikaci s klienty. Součástí produktu je zevrubná rešerše reálií cílové kultury a kontrola autentičnosti výsledného sdělení.
V rámci tohoto produktu provádíme korekturu všech typů textů. Cílem je ověřit správnost a zvýšit kvalitu překladů, ať už jde o překlady vyprodukované jiným dodavatelem, jehož práci si chcete ověřit, nebo překlady vyprodukované interně pracovníkem bez překladatelské kvalifikace.
V rámci tohoto produktu provádíme korekturu textů vyprodukovaných rodilými i nerodilými mluvčími cílového jazyka. Cílem je zvýšit kvalitu textů.
Konference, pracovní schůzky

O jazyku

Ukázka

Odkud pracují naši překladatelé

Makedonština patří do skupiny jihoslovanských jazyků. K psaní používá upravenou cyrilici. Je blízce příbuzná bulharštině a srbštině. Je oficiálním jazykem Republiky Makedonie, dále se jí hovoří v Albánii, Bulharsku, Řecku a Srbsku. Celkově má asi 2,3 - 3 miliony mluvčích. V roce 2002 prohlásilo makedonštinu za svůj mateřský jazyk 83,1 % obyvatel Makedonie. Makedonština je předmětem sporů s okolními zeměmi. Řekové zpochybňují oprávněnost jejího názvu, a mnoho Bulharů popírá, že by šlo o samostatný jazyk oddělený od bulharštiny. Pravdou je, že makedonština a sousední jazyky tvoří kontinuum, neboť spisovná bulharština vychází z východních dialektů makedonštiny, a sama makedonština ze západních. Makedonština je dále základem balkánských jazyků (rumunštiny, řečtiny a albánštiny), s nimiž sice nesdílí genetickou vazbu, ale zato řadu typologických, lexikálních a gramatických prvků díky geografické blízkosti. Makedonská gramatika se liší od ostatních slovanských jazyků tím, že nemá pády.
Peja, Tirana, Vlora, Korce, Elbasan, Lushnje, Sofia, Montana, Rousse, Varna, Sopot, Bansko, Burgas, Plovdiv, Pleven, Sliven, Athens, Santorini, Sparta, Petra, Kos, Rhodes, Larissa, Thessaloniki, Skopje, Bitola, Kumanovo, Negotino, Ohrid, Prilep, Stip, Stuga, Vinica

Vybraný produkt rovnou objednejte

  Nepřejete si vyplňovat formulář výše?

  Napište nám
  info@explika.cz
  nebo zavolejte
  +420 606 024 200