Jsme tu pro vás od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin:
info@explika.cz
 • Čeština
 • English
 • Deutsch
 • Italiano
 • Slovenčina
 • Polski

Katalánština

Naše agentura poskytuje překlady a další jazykové služby v desítkách jazyků a Katalánština je jedním z nich. Ale pozor! Není překlad jako překlad. Jednotlivé varianty produktů, které nabízíme, jsou střiženy tak, aby vyhovovaly nejrůznějším potřebám – ať už jde o kreativní korekturu či soudně ověřený překlad. Pokud vás zajímá, jaké produkty nabízíme, nebo si nejste jisti, jaká varianta by pro vás byla nejlepší, proklikejte se naším přehledným formulářem níže a rovnou odešlete nezávaznou poptávku.

Jazyková kombinace:

swap

Produkt:

Popis produktu

Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, a následná standardní kontrola kvality.
Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, korektura druhým překladatelem se stejnou kvalifikací a následná standardní kontrola kvality.
Překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, následná standardní kontrola kvality a úřední ověření soudním tlumočníkem.
Kreativní překlad profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka, odborníkem na reálie cílové kultury a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, následná standardní kontrola kvality a jednojazyčná předtisková korektura.
Srovnávací korektura profesionálním překladatelem, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s překladem v příslušném oboru, a následná standardní kontrola kvality.
Korektura jazykovým specialistou, který je rodilým mluvčím cílového jazyka a má zkušenosti s texty z příslušného oboru.
Ústní překlad umožňující komunikaci mezi lidmi, kteří nehovoří společným jazykem.

Příklad použití

Náš nejprodávanější produkt určený pro většinu běžných použití: interní předpisy, smlouvy, dokumentace k výběrovým řízením, technické manuály, bezpečnostní listy.
V rámci tohoto produktu překládáme materiály určené pro komunikaci s klienty, ať už jde o produktové informace, marketingové texty či firemní prezentace, dále webové stránky a dokumenty určené k tisku.
Jedná se o překlady dokumentů potřebných k úředním úkonům v cizojazyčném prostředí, ať už jde o rodné listy, univerzitní diplomy, povolení, licence, certifikáty či smlouvy.
V rámci tohoto produktu se lokalizují webové stránky či mobilní aplikace a překládají materiály určené pro komunikaci s klienty. Součástí produktu je zevrubná rešerše reálií cílové kultury a kontrola autentičnosti výsledného sdělení.
V rámci tohoto produktu provádíme korekturu všech typů textů. Cílem je ověřit správnost a zvýšit kvalitu překladů, ať už jde o překlady vyprodukované jiným dodavatelem, jehož práci si chcete ověřit, nebo překlady vyprodukované interně pracovníkem bez překladatelské kvalifikace.
V rámci tohoto produktu provádíme korekturu textů vyprodukovaných rodilými i nerodilými mluvčími cílového jazyka. Cílem je zvýšit kvalitu textů.
Konference, pracovní schůzky

O jazyku

Ukázka

Odkud pracují naši překladatelé

Katalánština je románský jazyk, kterým mluví asi 9 milionů lidí, zejména v určitých částech Španělska, Francie, Andorry a Itálie. Nejvíce mluvčích katalánštiny však žije ve Španělsku. Katalánština je úředním jazykem v Andoře a jedním z úředních jazyků v autonomních španělských komunitách Katalánska, Valencie (kde se mluví jejím dialektem valencijštinou), na Baleárských ostrovech a rovněž ve městě Alghero na italské Sardinii. Mluví se jí také v autonomních oblastech Aragon a Murcia ve Španělsku a v jihofrancouzském historickém regionu Roussillon. Katalánština vznikla z lidové latiny po obou stranách východní části Pyrenejí. Je podobná jiným románským jazykům, s mírou podobnosti přímo úměrnou vzdálenosti oblastí, kde se těmito jazyky mluví. Katalánština je rozdělena na východní a západní dialekt se značnými odlišnostmi ve slovní zásobě, gramatice, morfologii a výslovnosti, jež způsobila historická izolace obou skupin mluvčích. Katalánská gramatika a časování sloves povětšinou kopíruje obecný vzorec západních románských jazyků. Písmem je latinka. Nejbližšími jazyky katalánštiny jsou okcitánština, italština, portugalština a španělština.
Andorra La Vella, Arinsal, Madrid, Barcelona, Las Palmas de Gran Canaria, Malaga, Granada, Ibiza, Seville, Valencia, Tenerife, Zaragoza, Paris, Cannes, Brest, Grenoble, Dion, Nice, Lyon, Marseille, Toulouse, Versailles, Rome, Bari, Bologna, Florence, Milan, Naples, Palermo, Turin, Trieste, Verona

Vybraný produkt rovnou objednejte

  Nepřejete si vyplňovat formulář výše?

  Napište nám
  info@explika.cz
  nebo zavolejte
  +420 606 024 200